Rychlý kontakt: +420 777 939 983 | info@alterego.cz

ALTER EGO

Minecraft Made in Kutná Hora

URČENO PRO
žáky I. a II. stupně základních škol (4., 5., 6. a 7. ročník)

TÉMA 
Hry a hraní her patří od nepaměti ke zcela klíčovým aktivitám celospolečenského dění. Tento fenomén je základem i podstatou všech zážitkových, rekreačních, ale také vzdělávacích a výchovných programů. Ve spojení s jedním z nejúspěšnějších herních titulů vůbec, lze beze zbytku naplnit i ty nejsmělejší cíle žážitkové pedagogiky.

Minecraft už dávno není "jen" počítačovou hrou, je to životní styl, je to rozsáhlá komunita, s nadsázkou tak trochu i subkultura, která aktuálně přitahuje generace dětí, dospívajících i dospělých. V každém případě je to výjimečná realizační platforma, která ve své jednoduchosti a jednoznačnosti nabízí pestrou paletu elementárních principů a prvků rozvíjejících kreativitu, strategické myšlení, schopnost plánovat, řešit problémy a zdolávat překážky. Stejně intenzivně vybízí k soutěžení i ke spolupráci a při tom všem umí skvěle pobavit! 

Neobávejte se, že zalíbení v tomto programu naleznou jen počítačoví hráči Minecraftu, překvapí vás, jak málo to s počítačovým hráčstvím jako takovým souvisí. A neobávejte se ani reakce rodičů, rozhodně nechystáme pro děti týden u počítače! Minecraft je živou inspirací pro jednotící programovou linii a tato škola v přírodě proběhne aktivně a intenzivně a zážitky, které zanechá, rozhodně nebudou virtuální :-)